-->

18 травня 2025 р.

До дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

☠️ Знищення кримських татар почалося зі сталінських репресій 1938 року під гаслом: «Крим без кримських татар!». 17 квітня 1938 року було розстріляно майже всю кримськотатарську інтелігенцію.

📦 Депортація готувалася роками. Після звільнення Криму від німецької окупації у 1944 році Сталін підписав указ, який звинувачував кримських татар у «колабораціонізмі».

🚨 18 травня 1944 року о 4 ранку НКВД почало операцію з депортації: 32 тисячі енкаведистів за два дні вивезли до спецпоселень у Середній Азії та на Урал понад 191 тис. осіб (за самопереписом – 423 тис.).

💀 Людей везли у вагонах для худоби. Понад 30 тисяч загинули від голоду, хвороб, виснаження. Татарам заборонили називатися «кримськими», а їхні домівки передали переселенцям з росії.

🛑 У 1948 році кримських татар визнали «довічними переселенцями». Вихід за межі спецпоселення — 20 років ув’язнення. Повернення до Криму було заборонено до 1989 року.

🏠 Після здобуття незалежності України у 1991 році кримські татари почали повертатися додому. У 2015 році Верховна Рада визнала депортацію геноцидом. 18 травня встановлено як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

⚔️ У 2014 році Крим знову окупований росією. Путінський режим повторив методи радянського терору: приниження, арешти, тортури, страти. Кримські татари знову переживають репресії на рідній землі.

🇺🇦 Хай там що, а ми повернемо синьо-жовтий і кримськотатарський прапори до українського Криму.

15 травня 2025 р.

15 травня – всесвітній День вишиванки

🎉 Вітаємо з Всесвітнім Днем вишиванки усіх, для кого цей одяг — не просто ошатне вбрання чи данина моді, а щось набагато суттєвіше: родинний оберіг, символ любові до рідної землі, генетичний код нації, символом якої є свобода, гідність, повага до людських цінностей.

Вишиванка — це наша зброя, наша броня. Нація, яка має вишиванку – непереможна!

Вишиванка – це вічний український хіт! Усі народи мають голку, нитку, але лише український народ створив вишиванку!


ВИШИВАНКА
Анатолій Матвійчук

Не мода це й не дивна забаганка...
Нелегко нашим недругам збагнуть,
Чим є для українця "вишиванка"?
І що у ній за таємнича суть?

Нитки, неначе мрії кольорові,
Вплелися в долі біле полотно...
Вона — це символ віри і любові,
Що нам Господь вручив колись давно...

Вона пропахла вітром і грозою,
Вогнем і житнім хлібом на столі,
Солоним потом, згірклою сльозою,
І кров'ю українців на землі.

У цій сорочці — чистота крилата
І вічна мудрість пройдених доріг,
Вона міцніша за сталеві лати,
А в ній — наш нездоланний оберіг!